Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

List motywacyjny ważniejszy niż CV?

0
Podziel się:

Jakie informacje trzeba w nim umieścić? Czy powinien być on bardzo osobisty? Co w liście motywacyjnym przyciągnie największą uwagę pracodawcy?

List motywacyjny ważniejszy niż CV?

Słyszałem, że list motywacyjny jest ważniejszy niż CV. Czy to prawda? Jakie informacje trzeba w nim umieścić? Czy powinien być on bardzo osobisty? Co w liście motywacyjnym przyciągnie największą uwagę pracodawcy?

Dla wielu pracodawców LM jest równie ważny jak CV. Pokazuje gotowość i chęć do podjęcia oferowanej pracy, umiejętność odniesienia się do wymagań stawianych w ogłoszeniu przez konkretną firmę i umiejętność przedstawienia swojej osoby w jak najlepszym świetle. List motywacyjny powinien być uzupełnieniem informacji zawartych w CV. Np. jeżeli w CV określił Pan obowiązki, które pełnił w poprzedniej pracy, w LM proszę napisać jakie umiejętności Pan nabył dzięki pełnieniu tych obowiązków i dlaczego właśnie w tej firmie i na tym stanowisku będą one przydatne.

LM powinien być wyważony. Zbyt osobisty charakter i bezpośredniość może zniechęcić przyszłego pracodawcę. Warto podkreślać swoje zalety i popierać każdą krótkim przykładem. Np. umie Pan pracować w grupie, ponieważ z sukcesem brał Pan udział w projekcie (jakim?), w który zaangażowanych było 5 osób i musiały ściśle ze sobą współpracować.

Pracodawca na pewno zwróci uwagę, czy LM został napisany z myślą o jego firmie, dlatego warto dokładnie przeczytać ofertę pracy i poszukać informacji o przyszłym pracodawcy, a następnie umieścić choćby jedno zdanie, dlaczego właśnie w tej firmie chciałby Pan pracować.

Wydanie internetowe magazynrekruter.pl

| Zobacz także: |
| --- |

Chcę się zatrudnić, ale prowadzę firmę, jak ująć to w CV? Jak napisać w CV, że prowadzę firmę, tak by potencjalny pracodawca nie odrzucił mojej kandydatury z tego powodu?
Nigdy nie pracowałem, co napisać w CV? Co wpisać w CV jeżeli nie mam żadnego doświadczenia zawodowego? Nie odbywałem żadnej praktyki. Nie mam skończonych żadnych kursów. Jak przekonać przyszłego pracodawcę, że będę dobrym pracownikiem?
Curriculum Vitae. Jakie dane musimy wpisać? Jakich informacji przyszły pracodawca może żądać od osoby ubiegającej się o pracę? Musimy podawać wiek i stan cywilny?
Eksperymenty z CV - gdzie są granice? Jedno spojrzenie potencjalnego pracodawcy na życiorys i wszystko jasne - już wie, czy zaprosić kandydata do dalszego etapu rekrutacji czy nie. Dlatego coraz częściej pracodawcy spotykają się z zaskakującymi formami CV.
Jak opisać wykształcenie w CV? Studia licencjackie robiłam przez 5 lat. Wydłużenie tego okresu wynika z przerwy jaką sobie zrobiłam na pisanie pracy licencjackiej. Chciałabym wpisywać w CV, że robiłam licencjat przez 5 lat. Obawiam się, że zostanie to odebrane jakbym powtarzała kilka semestrów, co nie jest prawdą. Proszę o poradę jak mam to ująć.
list motywacyjny
cv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)