Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

List motywacyjny - ciekawe przykłady, które zwalą z nóg rekrutera

0
Podziel się:

Wszyscy znają formę standardowego Listu Motywacyjnego. Niestety bardzo często rekruterzy nie przykładają wielkiej wagi do tej formy aplikacji z różnych powodów

List motywacyjny - ciekawe przykłady, które zwalą z nóg rekrutera
bEIKPJnV

Wszyscy znają formę standardowego listu motywacyjnego. Niestety bardzo często rekruterzy nie przykładają wielkiej wagi do tej formy aplikacji z różnych powodów, przede wszystkim dlatego, że kandydaci mają tendencje do opisywania szablonowych, ,,dobrze widzianych" cech, które występują w prawie każdym liście motywacyjnym. Z reguły listy różnych kandydatów niczym się od siebie nie różnią. Z drugiej strony rekruterzy oceniają kandydatów po tym, co jest zawarte w CV (wykształcenie, doświadczenie, konkretne umiejętności), a profil osobowościowy tworzą sami już po rozmowie bezpośredniej z kandydatem.

bEIKPJnX

Mimo, iż Listy Motywacyjne są rzadziej czytane, to prawie zawsze rekruterzy czytają treść maila, i tu warto wykorzystać tę przestrzeń na stworzenie, innego niż szablonowy, List Motywacyjny. Wiele osób wysyła tylko CV w załączniku z tytułem maila, natomiast wiadomości, które zawierają chociaż cztery zdania zachęty do zapoznania się z CV są dużo bardziej ,,przyciągające". Nie należy przesadzać w ilości informacji przekazywanej w treści maila, ale kilka fajnych słów na początek nastawia pozytywnie do kandydata jeszcze przed otworzeniem pliku z CV. Możemy tu m.in. opisać nasze cele, powód dlaczego aplikowaliśmy na to stanowisko czy umiejętności miękkie.

W niektórych przypadkach warto stworzyć nieszablonowy list motywacyjny, który może pomóc w momencie aplikowania na konkretne stanowiska. Ciekawą forma listu motywacyjnego może być prezentacja w Power Point. Szczególnie w przypadku stanowisk, które wymagają kreatywności - graficy, webmasterzy, marketingowcy, PR-owcy, handlowcy itp. Należy jednak pamiętać o dwóch rzeczach:

a. nawet jeśli to jest prezentacja, to pamiętajmy, że wysyłamy ją jako poważni ludzie ubiegający się o pracę; nie powinny się w niej znaleźć informacje o naszym życiu prywatnym czy zdjęcia z wakacji

bEIKPJod

b. jeśli podejmujemy się stworzenia prezentacji, to zróbmy ją dobrze - zarówno pod względem merytorycznym jak i graficznym, kiepsko stworzona prezentacja nie wywrze odpowiedniego wrażenia.

Inną, niestandardową formą LM jest krótki film video

Można go stworzyć w bardzo prosty sposób, na przykład za pomocą kamerki internetowej. Najlepiej jakby udało się wrzucić go np na portal typu Youtube, aby do klienta wysłać jedynie link do strony. Filmik, w którym moglibyśmy powiedzieć kilka słów o sobie jednocześnie prezentuje całą naszą osobę. Jest to bardzo dobry pomysł przy aplikowaniu na stanowiska, które wymagają bezpośredniego kontaktu z klientami.

Anna Pierzycka
Wydanie internetowe magazynrekruter.pl

bEIKPJoe
bEIKPJoy
list motywacyjny
KOMENTARZE
(0)