Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Które kierunki studiów mogą zagwarantować pracę?

0
Podziel się:

W czasach, gdy znalezienie dobrej pracy staje się dość trudnym zadaniem, wybór odpowiedniego kierunku studiów może w decydującym stopniu wpływać na życie młodego człowieka. Jakie kierunki mogą zatem stać się gwarancją wspaniałej kariery zawodowej?

Które kierunki studiów mogą zagwarantować pracę?

(C) .shock - Fotolia.com /

W czasach, gdy znalezienie dobrej pracy staje się dość trudnym zadaniem, wybór odpowiedniego kierunku studiów może w decydującym stopniu wpływać na życie młodego człowieka. Jakie kierunki mogą zatem stać się gwarancją wspaniałej kariery zawodowej?

Trudne prognozowanie

Jak będzie rozwijała się sytuacja na rynku pracy? Tu prognozowanie staje się zadaniem wyjątkowo trudnym. Rynek pracy wciąż się zmienia, a nowe potrzeby pojawiają się praktycznie każdego dnia. Ciężko zatem określić wprost, jaki kierunek za kilka lat stanie się gwarancją znalezienia dobrej pracy. To, co obecnie wydaje się najlepszym rozwiązaniem, za pięć lat może okazać się przecież zupełnie bezużyteczne. Na jakie kierunki wobec tego warto postawić? Jak renomowane uczelnie radzą sobie z tym problemem?

Studia przyszłości: elastyczność kształcenia i rozwój umiejętności

Te kierunki, które mogą pomóc w znalezieniu dobrej pracy w tak szybko zmieniających się warunkach, mają swe charakterystyczne cechy. Przede wszystkim programy nauczania są tu bardziej interdyscyplinarne. Oznacza to, że słuchacze zdobywają nie tylko specjalistyczną wiedzę, ale i szereg informacji pozwalających na jej konsekwentne rozszerzanie. Wykłady prowadzone przez byłych ministrów finansów oraz spotkania z prezesami wielkich przedsiębiorstw wnoszą bardzo wiele do tradycyjnego programu nauczania. Kierunki gwarantujące znalezienie pracy stawiają jednocześnie na rozwój umiejętności oraz praktyczne przygotowanie do nauki zawodu. Takie podejście jest jedną z największych zalet, którą Akademia Leona Koźmińskiego przyciąga młodych i ambitnych studentów. Jakie kierunki stworzono tu z myślą o zapewnieniu słuchaczom dobrego startu w zawodowe życie?

Jak uczelnie odpowiadają na potrzeby rynku?

Akademia Leona Koźmińskiego, ceniona za nowoczesność oraz ciekawy program kształcenia, zyskała też uznanie dzięki szybkiemu reagowaniu na potrzeby rynku. W efekcie powstają tu kierunki, które są w stanie zapewnić młodym ludziom najlepsze przygotowanie do rozpoczęcia kariery zawodowej. W gronie tych kierunków, które mogą zagwarantować dobrą pracę, od lat znajdują się finanse. Specjaliści z tej dziedziny są przecież niezbędni w każdej firmie, bez względu na to, jaki rodzaj działalności jest przez nią prowadzony. Przyszłościowym kierunkiem jest również zarządzanie, które w przypadku ALK może się pochwalić wyjątkowo atrakcyjnym programem. Gruntowna wiedza na temat marketingu, biznesu i zarządzania jest tu podstawą. Przekazują ją tacy specjaliści jak prof. Grzegorz W. Kołodko - czterokrotny wicepremier i minister finansów - oraz prof. Jerzy Cieślik - współtwórca polskiego oddziału firmy Ernst&Young i były jej prezes zarządu.

Atrakcyjny program praktyk, realizowanych w międzynarodowych przedsiębiorstwach, to kolejny atut tego kierunku. W efekcie absolwenci zarządzania w ALK mogą liczyć na dobrą pracę w nowoczesnych przedsiębiorstwach krajowych i zagranicznych. Dyplom ukończenia kierunku, który zdobył uznanie w oczach Państwowej Komisji Akredytacyjnej oraz zajął w rankingu "Financial Times" najwyższe miejsce wśród polskich uczelni, bez wątpienia jest kluczem otwierającym wiele drzwi. Na takich absolwentów czekają zarówno firmy prywatne, jak i państwowe. Karierę można robić również w agencjach reklamowych, można też sprawniej kierować własną firmą.

Nowością, którą Akademia Leona Koźmińskiego przyciąga młodych ludzi marzących o dobrej pracy, jest też socjologia biznesu i mediów. Ten kierunek to alternatywa dla tych, którym poznanie tajników samego zarządzania nie wystarczy. Tu wiedza na temat biznesu i zarządzania łączy się m.in. z odkrywaniem praw rządzących współczesnymi mediami. Ten kierunek to wielka szansa na znalezienie pracy w agencjach reklamowych, mediach oraz ośrodkach zajmujących się badaniem opinii społecznej. Dzięki współpracy podjętej przez ALK z Centrum Badania Opinii Społecznej słuchacze tego kierunku są świetnie przygotowani do prowadzenia takich badań samodzielnie. Dobry start zapewniają im również praktyki w Polskim Radiu oraz w Telewizji Polskiej. Ważna jest też teoretyczna wiedza przekazana przez specjalistów. W gronie wykładowców znalazły się tu takie autorytety jak prof. Stanisław Jędrzejewski (Przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiego Radia SA) oraz prof. Krzysztof Zagórski (były dyrektor Centrum Badania Opinii Społecznej).

Nowe kierunki nauczania oraz programy, dzięki którym studenci mogą zwiększyć swe szanse na rynku pracy, to wyjątkowo ceniona cecha każdej dobrej uczeni. Jak pokazuje przykład ALK, takie podejście pozwala na wykształcenie nie tylko specjalistów w danej dziedzinie, ale i profesjonalistów, którzy na rynku pracy wyróżniają się elastycznością. To właśnie ona jest najlepszą gwarancją znalezienia dobrej pracy po studiach i rozpoczęcia kariery w tak szybko zmieniającej się rzeczywistości.

wiadomości
praca
rynek pracy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)