Money.pl Praca praca Warszawa JUNIOR INVOICING ADMINISTRATOR WITH ENGLISH/GERMAN
Nazwa firmy Mercer
Stanowisko JUNIOR INVOICING ADMINISTRATOR WITH ENGLISH/GERMAN
Kategoria Administracja biurowa
Ubezpieczenia
Lokalizacja Warszawa
Termin ważności: 2019-10-17

Wyszukiwarka ofert

  • Wszystkie
  • Administracja biurowa
  • Administracja Państwowa
  • Agencje doradztwa personalnego
  • Analiza
  • Architektura
  • Badania i rozwój
  • Biznes
  • Budownictwo/Geodezja
  • Doradztwo/Konsulting
  • Edukacja
  • Farmaceutyka/Biotechnologia
  • Finanse/Ekonomia
  • Geologia/Hydrologia/Tektonika
  • Grafika/Kreacja artystyczna/Fotografia
  • Hotelarstwo/Turystyka/Katering
  • Human Resources
  • Informatyka/Administracja
  • Informatyka/Programowanie
  • Inne
  • Instalacja/Utrzymanie/Serwis
  • Internet/E-Commerce
  • Inżynieria/Konstrukcje/Technologia
  • Kadra zarządzająca
  • Kontrola jakości
  • Księgowość/Audyt/Podatki
  • Lekarz/Farmaceuta/Weterynarz
  • Logistyka/Spedycja/Dystrybucja
  • Marketing/Reklama/Public Relations
  • Media/Sztuka/Rozrywka
  • Nieokreślone
  • Nieruchomości/Budownictwo
  • Obsługa klienta/Call Center
  • Organizacje pozarządowe/Wolontariat
  • Pomoc w Domu i Opieka
  • Praca fizyczna
  • Pracownik ochrony
  • Praktyki
  • Prawo
  • Produkcja
  • Projektowanie/Wdrażanie
  • Rolnictwo/Ochrona środowiska
  • Służba zdrowia
  • Sport/Rekreacja
  • Sprzedaż
  • Staże
  • Szkolenia/Edukacja
  • Telekomunikacja
  • Tłumaczenia
  • Ubezpieczenia
  • Usługi Auto-Moto
  • Zakupy
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • dolnośląskie
  • kujawsko-pomorskie
  • lubelskie
  • lubuskie
  • łódzkie
  • małopolskie
  • mazowieckie
  • opolskie
  • podkarpackie
  • podlaskie
  • pomorskie
  • śląskie
  • świętokrzyskie
  • warmińsko-mazurskie
  • wielkopolskie
  • zachodniopomorskie
  • zagranica
  • Wszystkie
  • ostatnich 24 h
  • ostatniego tygodnia
  • ostatnich dwóch tygodni
  • ostatniego miesiąca
Wybierz zaznaczony

Oferta pracy JUNIOR INVOICING ADMINISTRATOR WITH ENGLISH/GERMAN

Ta oferta jest już nieaktualna!
Zobacz podobne oferty poniżej »

Podobne oferty pracy

JUNIOR INVOICING ADMINISTRATOR WITH ENGLISH/GERMAN

rozwiń Junior Invoicing Administrator with English/German Mercer   Through data solutions, tools, and advisory services we work with our clients to help them succeed. We bring innovative and smart solutions to assist our clients and their workforce in their... 2019-10-07 Warszawa StepStone.pl

Opis stanowiska:

Through data solutions, tools, and advisory services we work with our clients to help them succeed. We bring innovative and smart solutions to assist our clients and their workforce in their daily demands in the areas of career, wealth and health. We live the greater good in everything we do to Make Tomorrow Today. We are Mercer.

ABOUT MERCER

Mercer is seeking candidates for the following position based in the Warsaw office:

What can you expect?

A person in this role will provide support to brokers and consultants in Switzerland in regards to client billing activities.

What is in it for you?

  • Competitive salary including a variety of benefits (private healthcare, life insurance, retirement plan, sports card/culture card, MasterCard lunch card, savings plan, fruits at the office).
  • Opportunities for professional development and career growth.
  • International exposure - working with teams across the globe.
  • Practice use of English language on a daily basis.
  • Subsidized language courses for native and non-native speakers.

In this role you will be responsible for:

  • Preparing and processing invoices in accordance with client contracts.
  • Preparing reports detailing activities on client projects.
  • Maintaining internal systems and tracking to ensure they are up do date and ready for client projects to start.
  • Monitoring unbilled work and escalating to brokers when necessary.
  • Solving more complex cases in cooperation with consultants and finance team.
  • Being responsible for process from beginning to end and suggesting improvements.

We would like you to have:

  • Very good command of English is a must.
  • Knowledge of German allowing you to understand and work with documents written in that language.
  • Good organization skills, attention to detail and ability to seek improvements within existing processes.

What makes the ideal candidate - but not required:

  • Experience in SSC/BPO operations environment working with processes,
  • Experience with billing related processes.

If you are interested, please send your CV in English by clicking "Aplikuj teraz" button.

  • Źródło oferty: Absolvent.pl
praca Warszawa | wróć do poprzedniej strony