Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Zbyt popularne zwroty w CV i liście motywacyjnym

0
Podziel się:

Które zwroty i słowa są najczęściej wykorzystywane w CV i liście motywacyjnym? Czego lepiej unikać, żeby nie być posądzonym o powielanie szablonowych haseł?

Przygotowanie CV opartego na utartych zwrotach i wyrażeniach zmniejszy Twoje szanse, a w najgorszym przypadku zaprzepaści całkowicie możliwość spotkania z potencjalnym pracodawcą. Poniżej najczęściej używane zwroty.

Lubię pracę w zespole (Team player) - mało prawdopodobne jest przyznanie się w CV do sytuacji odwrotnej. Najskuteczniejszym sposobem przykucia uwagi potencjalnego pracodawcy jest pokazanie przykładu z życia, obrazującego pracę zespołową, np. wspólny projekt i przedstawienie swojej roli w nim.

Umiejętność zarządzania projektami - to tylko finezyjny sposób na wykazanie, że jesteś zorganizowany. Pracodawcy chcą poznać Twoje umiejętności na przykładach konkretnych działań i zadań wykonywanych dotychczas. Czy organizowałeś konferencje, spotkania dla klientów? Czy zarządzałeś budżetami? Jeśli tak, napisz o tym.

Zorientowany na wyniki - i tak powinno być. Poza wszystkim pracodawca w końcu prowadzi biznes i chce zwrotu z inwestycji w Ciebie. Pokaż swój potencjał i osiągnięcia, dzięki którym pomożesz mu rozwinąć firmę. Czy Twoja praca wpłynęła na wzrost sprzedaży? Jeśli tak, to o ile? Czy zaoszczędziłeś pieniądze dla swojej organizacji? Czy osiągnąłeś zamierzone cele w trudnych okolicznościach?

Zarządzanie ludźmi - czy to oznacza, że byłeś kierownikiem, czy po prostu utrzymywałeś dobre relacje z klientami i kolegami z pracy? 'Zarządzanie' oznacza kierowanie zespołem i wyższą pozycję w strukturach firmy. Zwrot ten może wprowadzić w błąd pracodawcę. Użyj raczej słów "nadzorować" lub "koordynować"

Odpowiedzialny za - w pracy każdy jest za coś odpowiedzialny. I zwrot, że jesteś odpowiedzialny za coś wcale nie oznacza, że jesteś odpowiedzialną osobą. Czy wykonywałeś zadania wykraczające poza Twój zakres obowiązków? Czy szkoliłeś innych pracowników lub wprowadzałeś / sugerowałeś nowe rozwiązania? Czy zrestrukturyzowałeś / usprawniłeś pracę?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)