Money.pl Praca praca Warszawa Administrative Specialist with English
Nazwa firmy Marsh & McLennan Companies
Stanowisko Administrative Specialist with English
Kategoria Administracja biurowa
Lokalizacja Warszawa
Termin ważności: 2019-11-22
Link do oferty więcej (w nowym oknie)

Wyszukiwarka ofert

  • Wszystkie
  • Administracja biurowa
  • Administracja Państwowa
  • Analiza
  • Architektura
  • Badania i rozwój
  • Biznes
  • Budownictwo/Geodezja
  • Doradztwo/Konsulting
  • Edukacja
  • Farmaceutyka/Biotechnologia
  • Finanse/Ekonomia
  • Geologia/Hydrologia/Tektonika
  • Grafika/Kreacja artystyczna/Fotografia
  • Hotelarstwo/Turystyka/Katering
  • Human Resources
  • Informatyka/Administracja
  • Informatyka/Programowanie
  • Inne
  • Instalacja/Utrzymanie/Serwis
  • Internet/E-Commerce
  • Inżynieria/Konstrukcje/Technologia
  • Kadra zarządzająca
  • Kontrola jakości
  • Księgowość/Audyt/Podatki
  • Lekarz/Farmaceuta/Weterynarz
  • Logistyka/Spedycja/Dystrybucja
  • Marketing/Reklama/Public Relations
  • Media/Sztuka/Rozrywka
  • Nieokreślone
  • Nieruchomości/Budownictwo
  • Obsługa klienta/Call Center
  • Organizacje pozarządowe/Wolontariat
  • Pomoc w Domu i Opieka
  • Praca fizyczna
  • Pracownik ochrony
  • Praktyki
  • Prawo
  • Produkcja
  • Projektowanie/Wdrażanie
  • Rolnictwo/Ochrona środowiska
  • Służba zdrowia
  • Sport/Rekreacja
  • Sprzedaż
  • Staże
  • Szkolenia/Edukacja
  • Telekomunikacja
  • Tłumaczenia
  • Ubezpieczenia
  • Usługi Auto-Moto
  • Zakupy
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • dolnośląskie
  • kujawsko-pomorskie
  • lubelskie
  • lubuskie
  • łódzkie
  • małopolskie
  • mazowieckie
  • opolskie
  • podkarpackie
  • podlaskie
  • pomorskie
  • śląskie
  • świętokrzyskie
  • warmińsko-mazurskie
  • wielkopolskie
  • zachodniopomorskie
  • zagranica
  • Wszystkie
  • ostatnich 24 h
  • ostatniego tygodnia
  • ostatnich dwóch tygodni
  • ostatniego miesiąca
Wybierz zaznaczony

Oferta pracy Administrative Specialist with English

Opis stanowiska:

About EBSC (European Business Support Centre)

Our idea is simple. We have taken over operations from Marsh Europe in order to let our colleagues focus directly on clients. In our daily work, we strive for efficiency, high quality and outstanding results delivering them in timely manner. Our scope of service includes policy management, claims,  procurement, data management, billing, sales support activities and other. We are in the heart of Marsh value proposition for multinational clients, therefore our daily work allows us to stay connected to business and  colleagues across Europe.

ADMINISTRATIVE SPECIALIST WITH ENGLISH

What can you expect?

A person in this role will support insurance brokers and their business partners in managing affiliate motor insurance programmes.

What is in it for you?

If you would like to develop your professional experience in an innovative, international environment - that's the place for you.

In this role you will be responsible for:

  • Policy and claims administration, tracking and coordinating clients' policies status (work on 2 systems)
  • Data collection, consolidation and reconciliation
  • Support for business partners and new users (including opening and testing user accounts)
  • Documents reviewingto ensure all have been processed correctly and in a timely manner to meet client's expectations
  • Regular Excel reporting

We would like you to have:

  • Work experience in a similar position
  • Very good spoken & written English (B2 min.)
  • Very good knowledge of MS Excel
  • Strong analytical skills and attention to detail
  • Problem solving attitude

What makes the ideal candidate - but not required:

  • Open minded with fast learning capabilities
  • Client-focus and proactive approach
  • Strong communication & teamwork skills

We offer

  • Development opportunities
  • Home office and flexible working hours
  • Great office location (SEE WHERE WE WORK - OFFICE TOUR)
  • Casual dress code
  • Integration events
  • Lunch card
  • Sports card
  • Language courses
  • Family healthcare plan
  • Life insurance

If you would like to apply for this position, please send your CV in English by "Aplikuj teraz" button.

  • Źródło oferty: Absolvent.pl
  • Link do oferty: więcej (w nowym oknie)
praca Warszawa | wróć do poprzedniej strony