Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Pracodawcy chcą zatrudniać specjalistów i menedżerów

0
Podziel się:

W trzecim kwartale tego roku 58 procent pracodawców planuje zatrudniać specjalistów i menedżerów a tylko 11 procent zwalniać.

Pracodawcy chcą zatrudniać specjalistów i menedżerów
(Goodluz/iStockphoto)

Polska gospodarka lepiej niż inne kraje radzi sobie ze spowolnieniem i widać wyraźne oznaki zbliżającego się ożywienia. Potwierdzają to najnowsze wyniki* * badania Antal Global Snapshot przeprowadzonego przez międzynarodową firmę Antal International.

I tak w trzecim kwartale tego roku 58 procent pracodawców planuje zatrudniać specjalistów i menedżerów a tylko 11 procent zwalniać. Jak wyjaśnia Informacyjnej Agencji Radiowej dyrektor zarządzający Antal International.

Artur Skiba, wzrost odsetka pracodawców planujących zatrudnienie specjalistów i menedżerów odnotowano w większości branż. Przyjmować będą przedewszystkim banki, firmy ubezpieczeniowe i consultingowe, a także centra usług wspólnych. Najtrudniejsza sytuacja będzie natomiast w branży nieruchomości. Dyrektor Skiba zwraca uwagę, że badanie przeprowadzone było nie tylko w Polsce ale i w innych krajach Europy.

Podkreśla, że wypadamy całkiem dobrze. Odsetek firm chcących zatrudniać specjalistów i menedżerów jest wyższy niz u nas tylko w Czechach, Słowacji i Danii. Natomiast we Włoszech, w Portugalii czy Hiszpanii sytuacja jest o wiele trudniejsza.

Także w Niemczech firmy nie szukają specjalistów i menedżerów ale też nie zamierzają zwalniać już zatrudnionych. Artur Skiba podkreśla, że chociaż w Polsce praca dla specjalistów i menedżerów jest, to kandydaci bierni, bez sukcesów zawodowych będą mieli coraz większe problemy na dynamicznym rynku. Pracodawcom zależy na osobach aktywnych, kreatywnych, z pomysłem na rozwój zarówno własny, jak i firmy.

Czytaj więcej w Money.pl
Portugalia szybko traci miejsca pracy Obecnie bezrobocie w tym kraju bije historyczne rekordy. Zbliża się już do 18 procent i - zdaniem rządu - w tym roku jeszcze wzrośnie.
Chcą zatrudnić 58 tys. ludzi. Mimo kryzysu Do listy poszukiwanych zawodów dołączyła w ostatnim czasie kosmetyczka.
Kto płaci najwięcej za kryzys w Unii? Podejmowane obecnie reformy systemów podatkowych powinny zapewnić, by każdy wpłacał swój uczciwy udział i otrzymywał wsparcie, jakiego potrzebuje.
praca
kryzys
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)