Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Koniec długotrwałej pracy na czas określony

0
Podziel się:

Doszło do porozumienia pomiędzy pracodawcami a związkami zawodowymi w sprawie wprowadzenia do kodeksu pracy niektórych rozwiązań ustawy antykryzysowej.

Koniec długotrwałej pracy na czas określony
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime)

Kompromisowe propozycje, jak donosi _ Dziennik Gazeta Prawna _, przewidują, że firmy zyskają możliwość zawierania dowolnej liczby umów na czas określony z pracownikiem, ale łączny czas zatrudnienia na tej podstawie nie będzie mógł przekraczać 18, 24, 30 lub 36 miesięcy - w zależności od tego, jaki termin zostanie ostatecznie przyjęty przez prezydium Komisji Trójstronnej.

Nowe uprawnienia zyskają na stałe także pracodawcy. Firma będzie mogła wprowadzić 12-miesięczny okres rozliczeniowy, ale tylko w ramach układu zbiorowego pracy. Krótszy, sześciomiesięczny okres będzie można zastosować, jeżeli zgodzą się na to związki zawodowe lub przedstawiciele pracowników.

Jeśli do porozumienia nie dojdzie, pracodawca i tak będzie mógł go wprowadzić, ale dopiero po poinformowaniu o tym Państwowej Inspekcji Pracy.

Czytaj w Money.pl
Za to pracownicy płacić nie powinni Szef _ Solidarności _ mówi o tym, dlaczego związkowcy wyjdą na ulice.
300 tys. podpisów. Autobus zawiezie do Sejmu _ Solidarność _ chce, by płaca minimalna była równa co najmniej 50 proc. średniej krajowej.
Emerytury mundurowych. Bliżej porozumienia Nadal kwestia sporną pozostaje sprawa fundamentalna, czyli wiek w jakim mundurówka będzie nabywała prawa do emerytur.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)