Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Ile zarabia budowlaniec?

0
Podziel się:

Jestem doświadczonym budowlańcem, pracuję na Pomorzu, zarabiam 2 tys. zł netto. Czy to mało?

Jestem doświadczonym budowlańcem, pracuję na Pomorzu, zarabiam 2 tys. zł netto. Tyle się słyszy o tym, że pracownicy na budowach zarabiają krocie - proszę o informacje, jakie tak naprawdę są zarobki w tej branży. Jakie szkolenia, kursy warto zrobić, żeby otrzymywać wyższą pensję?

Opierając się na ogólnopolskich wynikach badań przeprowadzonych przez firmę Sedlak & Sedlak w roku 2010, mediana wynagrodzeń całkowitych pracowników branży budowlanej osiągnęła poziom 3 700 PLN. W gronie najlepiej zarabiających w branży (oprócz właścicieli, członków zarządów i osób zatrudnionych w działach finansów i controllingu) znaleźli się kierownicy budów i robót. Mediana wynagrodzeń całkowitych wyniosła w ich przypadku odpowiednio 5 800 PLN oraz 5 500 PLN.

Znaczący wpływ na wzrost wysokości wynagrodzenia ma praca w strukturach z przewagą kapitału zagranicznego. Kierownik budowy w takiej organizacji w 2010 roku mógł liczyć na wynagrodzenie w wysokości 8 000 PLN. Architekci oraz inżynierowie budowy również należą do stanowisk wysoko opłacanych w branży (odpowiednio 4 500 PLN i 3 900 PLN). Najniżej wynagradzane są stanowiska pracowników budowlanych (2 000 PLN) i murarzy (2 300 PLN).

Wybór kursów czy szkoleń, które mogą zwiększyć naszą wartość na rynku pracy, należy uzależnić od specjalizacji i stanowiska, w której chcemy się rozwijać zawodowo. Cennym i rzetelnym źródłem informacji o takich kursach są portale społecznościowe dla prefesjonalistów: www.profeo.pl, www.goldenline.pl czy www.linkedin.com. Przeglądając profile zawodowe osób o zbliżonym doświadczeniu do naszego, możemy zobaczyć, jakie szkolenia są najbardziej popularne w branży.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)